Dom Pomocy Społecznej
w
Jarogniewicach

W trosce o dobro naszych mieszkańców, na czas zagrożenia koronawirusem covid-19, Dom zakazuje odwiedzin mieszkańców.  

. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego domu.  .  .

Warunki bytowe

Dom dysponuje jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowymi pokojami mieszkalnymi oraz czterema mieszkaniami z aneksem kuchennym, sypialnią i łazienką. Mieszkańcy Domu zamieszkują w czterech budynkach:

BETANIA (budynek pałacowy) – znajduje się w nim 12 pokoi, parter zamieszkiwany jest przez mężczyzn, piętro natomiast przez kobiety.

SILOAM (budynek mieszkalno-administracyjny) – posiada cztery mieszkania standardowe, pracownie terapeutyczne i pomieszczenia administracyjne.

NEFESZ (budynek mieszkalno-rehabilitacyjny) – znajduje się w nim 8 pokoi mieszkalnych, gabinet rehabilitacyjny, trzy pokoje hotelowe i sala konferencyjna z zapleczem.

Oficyna Południowa – w budynku znajdują się cztery pokoje mieszkalne, gabinet psychologa oraz pracownia terapii zajęciowej.

Pokoje mieszkalne wyposażone są w podstawowe sprzęty oraz instalację przywoławczą (za pomocą której można wezwać personel dyżurujący), przeciwpożarową oraz radiowo-telewizyjną. Łazienki i toalety znajdują się na korytarzach i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy mogą spędzać czas wolny korzystając z różnorakich pomieszczeń wspólnego przebywania, które sprzyjają integrowaniu się mieszkańców, aktywizacji i rekreacji. Są to: pokoje dziennego pobytu, gabinet rehabilitacyjny, gabinet psychologa, pracownia terapii zajęciowej, muzykoterapii, biblioteka czarnodrukowa, braille’owska, kawiarenka terapeutyczna „Pałacowa”. Ponadto w budynku „Siloam” mieszkańcy mają dostęp do sprzętu komputerowego i możliwość korzystania z internetu. Do dyspozycji podopiecznych pozostają również: kuchenki pomocnicze, podręczne pomieszczenia do prania i suszenia, palarnie, jadalnie, kaplica. Dom dysponuje również własną kuchnią, w której przygotowywane są dla mieszkańców posiłki.

Skip to content