Nasza KONFERENCJA!

Konferencja, której byliśmy organizatorami, na temat „Możliwości wsparcia osób żyjących z demencją i ich bliskich w systemie pomocy społecznej” już za nami! Sala w Centrum Aktywizacji Społecznej – Tlenownia w Czempiniu w dniu wczorajszym zgromadziła około 70 osób.
Choroba Alzheimera jest bardzo podstępna, nieubłagana i stopniowo degraduje mózg seniora. Zajmowanie się taką osobą jest bardzo czasochłonne i obciążające, a nie każda rodzina może podjąć ten trud. Cierpienie tych osób i ich rodzin skłania nasz Dom do podejmowania kolejnych wyzwań.
Naszym celem nie jest stanie w miejscu, ale nieustanne rozwijanie się, poznawanie nowych metod pracy, szukanie jak najlepszych rozwiązań, sprzętu, aby wciąż poprawiać komfort życia naszym mieszkańcom. Głęboko wierzymy, że nasze prace związane z projektem realizowanym na terenie Domu, a mianowicie nad powstaniem „Centrum dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera” idą w bardzo dobrym kierunku.
Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za obecność.
To był dzień pełen wartościowej wiedzy, ciekawych rozmów, dyskusji na temat choroby Alzheimera i innych form demencji.
Prelegentom szczególnie DZIĘKUJEMY  za podzielenie się swoimi doświadczeniami, za cenny zasób wiadomości.

Wystąpili:
Pani Katarzyna Michalewicz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach z prelekcją pt. „Koncepcja prowadzenia Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach dla osób starszych z nowym spojrzeniem na ludzi z zaburzeniami neuropoznawczymi”.
Pan Andrzej Rossa Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego z prelekcją pt. „Optymalne prowadzenie osoby żyjącej z demencją w realiach polskich”.
Pani Anna Maria Majchrzycka – afiliacja prelegenta Centrum Montessori Senior z prelekcją „Jak tworzyć dom dla osób z zaburzeniami neuropoznawczymi? Metoda Montessori Senior – Montessori Lifestyle”.

To było bardzo ważne dla nas wydarzenie, wartościowa konferencja?, która inspiruje i kreuje dalszy nasz rozwój.

Skip to content