Remont – w trakcie – a co za tym idzie, komfort rośnie!!!

Kochani, zgodnie z planem, jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy w naszym Domu remont podnoszący standard naszych mieszkańców. Pragniemy, aby w naszych progach każdy czuł się wspaniale, potrzebny i dowartościowany. Zapraszamy Was poprzez krótką fotorelację do obejrzenia świeżo wyremontowanych czterech mieszkań, w których nasi mieszkańcy czują się dosłownie jak u siebie. Daliśmy im przede wszystkim możliwość wpływu na to, jak zostały one urządzone. Poczuli się dzięki temu ważnym ogniwem naszej domowej społeczności. Dla większości naszych mieszkańców nasz Dom to miejsce głęboko zakorzenione w ich sercach, dlatego wszelkie istniejące niedogodności staramy się na bieżąco niwelować. Zależy nam na tym, aby osoby te czuły się w pełni komfortowo zarówno w mieszkaniu, pokoju, jak i na świeżym powietrzu.
Dostosowaliśmy podjazd oraz taras do możliwości ruchowych osób niepełnosprawnych. Zamontowaliśmy specjalny podnośnik niskiego unoszenia. Przeprowadziliśmy również gruntowny remont instalacji oraz armatury w łazience w głównym budynku Pałacowym.
Remont jest realizowany w ramach zadania „Centrum wsparcia osób starszych z niepełnosprawnością metodą Montessori – poszerzenie oferty rehabilitacyjnej dla niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach poprzez adaptację pomieszczeń”.
Trwa obecnie trzeci etap prac budowlanych, a mianowicie adaptacja na pokoje mieszkalne pomieszczeń w budynku „Nefesz” oraz w Oficynie Północnej.
Wszelkie nasze działania są zgodne z zasadami Montessori – wierzymy, iż nasze centrum wsparcia dla osób z zaburzeniami neuropoznawczymi nie zostawi nikogo w potrzebie. Filarami metody Montessori Senior są równość, godność, szacunek i zaufanie. To na tych wartościach buduje się życie wspólnoty i dążymy, aby taki model opieki oparty na tych zasadach funkcjonował w naszym Domu. Odpowiednie będzie tu stwierdzenie:

„Być szczęśliwym w Domu to najważniejszy warunek dobrego życia”.

Na pracę wykonane w 2022 roku wydano 1 375 454 złote. Z budżetu Powiatu Kościańskiego wydano 649 133 złote, pozostałe środki w wysokości 726 320 złotych pochodziły z PFRON-u.

Skip to content