Tel. (61) 28 27 011 lub (61) 28 27 027

Logo Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach

W trosce o dobro naszych mieszkańców, na czas zagrożenia koronawirusem covid-19, Dom zakazuje odwiedzin mieszkańców!

Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Gordziejem

W cyklu spotkań Klubu Ludzi Ciekawych Świata „Gaja” mieliśmy okazję gościć poetę, pisarza i publicystę Zbigniewa Gordzieja.
Twórczość naszego gościa to poezja bogata w emocje, podparta wiedzą z różnych dziedzin nauki, oparta na logice, przepojona troską o nieuchronny byt człowieka i świata. Wiersze pana Zbigniewa Gordzieja to nie zawsze język poezji lekki, ale z pewnością zmuszający do refleksji.
Jak sam gość podkreślił: „..uczę się bacznie obserwować to, co wokół nas się dzieje, jak każdy człowiek posiadam w sobie strach czy obawę, a swoją troskę o rzeczywistość świata realnego wyrażam poetycko. Każdy z nas pisze wiersze swoim życiem, nie każdy jednak przelewa to na papier”. Gość spotkania zaprezentował nam wiersze ze swoich tomików, m.in.: „Piórem po żebrach anatomii”, „Trzecia w układzie”, „W oceanie sekund”, „Erupcja milczenia” czy „Twarz jutra”. Spotkanie autorskie to okazja zarówno do wysłuchania twórczości poety, ale też zadawania pytań. Nasz gość nie tylko cierpliwie na nie odpowiadał, raczył nas także opowieściami o genezie swoich wierszy, osnów poruszanej tematyki czy drobnych wzmianek z życia rodzinnego. Dowiedzieliśmy się, że największą pasją prelegenta są polskie Tatry, do których zawsze lubi powracać fizycznie i mentalnie.
Spotkanie minęło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Gość uhonorowany został licznymi oklaskami, pamiątkowym dyplomem i symbolicznym upominkiem.


Zbigniew Gordziej urodził się i mieszka w Poznaniu. Opublikował kilkanaście książek poetyckich i prozatorskich. Jego poezję prezentowano w polskich i zagranicznych pismach literackich, prasie regionalnej i lokalnej, w polskim radiu i telewizji, przetłumaczono ją na kilka języków obcych. W roku 2012 za tom poezji „Piórem po żebrach anatomii” otrzymał Nagrodę Literacką XXXV Międzynarodowego Listopada Poetyckiego w Poznaniu. Jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Dodano: 26.09.2017 / Autor: mj

 --> Standardowy wygląd
Pomniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Zmiana kontrastu strony
BIP-Biuletyn Informacji Publicznej
Galeria

Fundusze Europejskie
Bezpieczny i aktywny senior

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ
W JAROGNIEWICACH

ul. Poznańska 25
64 - 020 Czempiń

tel. (61) 28 27 011
tel. (61) 28 27 027
fax (61) 28 26 110

pomoc@dps.jarogniewice.plO nas

O Domu
Warunki bytowe
Filozofia Domu
Historia Domu
Kadra
Rada Mieszkańców

Procedura przyjęcia

Jak zamieszkać
Świadczenie pracy socjalnej
Zasady odpłatności

Usługi wspomagające

Terapia zajęciowa
Terapia z osobami dementywnymi
Rehabilitacja podstawowa
Rehabilitacja
Opieka psychologiczna
Pozostałe

2015 Wszystkie prawa zastrzeżone
Dom Pomocy Społecznej w Jarogniewicach

projekt i wdrożenie: amrstudio.pl